• м. Миколаїв, вул. Потьомкінська, 18
  • Пн - Пт: 8:00 - 20:00
  • Сб: 8:00 - 13:00
  • Нд: вихідний
  • medent@ukr.net

Як відомо, лікування пародонтиту починається з механічного видалення відкладень на поверхні зуба та видалення біоплівок, для чого також застосовуються ультразвукові прилади. Метою представленого дослідження була оцінка клінічної ефективності ультразвукового приладу Вектор, який відрізняється від відомих раніше приладів, а також техніки ручного скейлінга і полірування кореня тим, що генерують особливий тип коливань. Як показують дослідження у пацієнтів, у яких лікування пародонтиту проводилося апаратом Вектор, глибина зондування кишень виявилася значно менше. Крім того, після лікування зубів апаратом Вектор можна було спостерігати значне збільшення рівня прикріплення ясен.

Хронічний пародонтит викликає деструктивні зміни в тканинах пародонта, включаючи опорний апарат зуба і може привести до видалення зуба і як наслідок – необхідність в протезування зубів. Лікування спрямоване на те, щоб усунути запалення і по можливості сприяти регенерації вже втрачених тканин пародонта. Для досягнення цих цілей застосовуються як хірургічні, так і консервативні методи лікування пародонтиту. При консервативному лікуванні застосовується над- та підясеневий скелінг і полірування кореня. Для цього в розпорядженні стоматолога є традиційні ручні інструменти, а також ультразвукові апарати.

Перевага методу в тому, що лікування стає більш щадним і мінімально травматичним для тканин, а також практично безболісним. Лікування пародонтиту апаратом Вектор призводить до підвищеного рівня прикріплення ясен. Також різні дослідження показали, що в ділянці фуркації звукові і ультразвукові інструменти ефективніше, ніж ручний інструмент.